ستاره شناسان سه سیاره‌ شبیه به زمین برای ادامه حیات پیدا کردند – دیجیاتو – طراحی سایت سپید وب

انسان‌ها با روندی که در پیش گرفته‌اند مشخصاً زمین را نابود خواهند کرد و بالاخره مجبور می‌شوند این کره‌ زیبا و دوست داشتی را ترک کنند

حال محققان قصد دارند با استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب به بررسی اتمسفر این سیاره‌های فرا خورشیدی پرداخته و ببینند که ادامه دادن زندگی در این سیارات ممکن است یا خیر.

به گفته‌ی کارشناسان، K2-239 ستاره‌ی این منظومه ۱۶۰ سال نوری با زمین فاصله دارد و تنها نیمی از گرمای خورشید را فراهم می‌آورد. این مسئله باعث می‌شود که نزدیکی فاصله‌ی این فراخورشیدی ها به ستاره شان باعث شود تنها ۱۰ درجه از زمین گرم‌تر باشند.

البته علیرغم شباهت در زمینه‌ی اندازه، این سه سیاره‌ شبیه به زمین به ستاره‌ی منظومه خود قدری نزدیکترند و به همین دلیل طی مدتی معادل ۵.۲ تا ۱۰.۱ روز زمینی، قادرند یک بار به دور ستاره خود بچرخند. این در حالی است که زمین در فاصله‌‌ای دورتر از ستاره‌ی منظومه شمسی یعنی خورشید قرار دارد و به همین علت ۳۶۵ روز طول می‌کشد تا یکبار به دور آن بچرخد.

انسان‌ها با روندی که در پیش گرفته‌اند مشخصاً زمین را نابود خواهند کرد و بالاخره مجبور می‌شوند این کره‌ زیبا و دوست داشتی را ترک کنند. حتی اگر بتوان تمامی مشکلات موجود را حل کرد هم باید در نظر داشت که هر سیاره‌ای تا ابد پابرجا نخواهد ماند. به همین دلیل اکنون زمان مناسبی برای پیدا کردن یک سیاره‌ شبیه به زمین به شمار می‌رود.

سیاره‌های یاد شده که به دور ستاره‌ای بسیار بسیار دور از زمین به نام K2-239 می‌چرخند، از لحاظ اندازه بسیار به زمین شباهت دارند و تقریبا ۱ تا ۱.۱ برابر کره خاکی هستند.

به همین دلیل ستاره شناسان سعی کرده‌اند که جهان‌های قابل سکونت را پیدا کرده و آن ‌ها را از هر لحاظ اولویت بندی کنند. به تازگی این محققان موفق شده اند که سه کره‌ی خاکی یا صخره‌ای را بیابند که از لحاظ اندازه به زمین شباهت داشته و قدری گرمتر از این کره‌اند.

تماشا کنید: بررسی نحوه شناسایی پیام های فرازمینی

نزدیکی بیش از حد این سیاره‌ها به ستاره‌شان بر خلاف تصور باعث نمی‌شود که آنها از آب و هوای بسیار گرم و غیر قابل تحملی برخوردار شوند چرا که دانشمندان معتقدند این سیاره‌های تنها کمی از زمین گرمترند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *