نظر بنزما درباره گل جالبش در فینال لیگ قهرمانان + ناسا نخستین تصاویر ثبت شده با ماهواره GOES-17 را منتشر کرد – طراحی سایت سپید وب

خبرگزاری ایسنا: کریم بنزما در فینال لیگ قهرمانان گل جالبی را وارد دروازه لیورپول کرد که با اشتباه کاریوس همراه بود
خبرگزاری ایسنا: کریم بنزما در فینال لیگ قهرمانان گل جالبی را وارد دروازه لیورپول کرد که با اشتباه کاریوس همراه بود.

صحبت‌های زیادی درباره رفتن بنزما از رئال مادرید شنیده می‌شود و به نظر می‌رسد روبرت لواندوفسکی مهاجم لهستانی بعد از جام جهانی به جای بنزما راهی رئال مادرید شود و جای این مهاجم فرانسوی را بگیرد که همیشه مورد حمایت زیدان قرار داشت.

بنزما درباره این گل گفت: گلی که در فینال لیگ قهرمانان به ثمر رساندم به هیچ وجه شانسی نبود و محصول تلاش و کوشش من بود. من به هیچ وجه به شانس اعتقاد ندارم و درباره این گل هم باید در وقت مناسب در موقعیت مناسب قرار می‌داشتید که من این کار را انجام دادم و خوشحالم که به تیمم کمک کردم تا به گل برسد و دروازه حریف را باز کنیم.

——————-

ماهواره GOES-17 ناسا طی هفته گذشته شروعی نه چندان جالب داشت و به گفته متخصصین این سازمان فضایی، سیستم خنک کننده آن به درستی کار نمی کند

تصاویر تازه منتشر شده ناسا، نیم کره غربی زمین را در حالی به تصویر می کشند که غرق در نور خورشید است و میزان جزییات داخل تصویر، حقیقتاً تحسین برانگیز است. برای بالا بردن جذابیت کار، ناسا با چسباندن تصاویر به یکدیگر، انیمیشن تایم لپس کوتاهی ساخته که در بر گرفته شدن زمین در سیاهی شب را نمایش می دهد.

ماهواره GOES-17 ناسا طی هفته گذشته شروعی نه چندان جالب داشت و به گفته متخصصین این سازمان فضایی، سیستم خنک کننده آن به درستی کار نمی کند. اگرچه مهندسین هنوز سخت مشغول کار برای طرف سازی مشکل هستند، این موضوع باعث نشده که ناسا با چند تصویر تازه، توانایی های ابزار جدیدش را به رخ نکشد.

به محض اینکه روی تصویر اصلی زوم کنید، جزییات خارق العاده آن باعث حیرت تان می شود. کوچک ترین جزییات سطح زمین، باریکه های نوری که از ابرها عبور کرده اند و حتی شکل سطح دریا در مناطق کم عمق تنها بخشی از جزییاتی هستند که این در تصویر می توان دید.

اگر قبلاً تصاویری از کره زمین دیده باشید (که قطعاً دیدید!)، شاید به تصویر بالا نگاه کنید و متوجه اهمیت و تفاوت آن نشوید. تصویر بالا در وضعیت کنونی و فشرده شده اش، جذابیت خاصی ندارد اما اگر می خواهید درکی بهتر از دستاورد ناسا داشته باشید، می توانید تصویر ناسا را در رزولوشن کامل مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که حجم تصویر اصلی، 82 مگابایت است و اگر روی موبایل هستید، ممکن است حجم زیادی از دیتا را مصرف کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *