بدترین کابوس های برنامه نویسان – طراحی سایت سپید وب

رفع خطاهای برنامه نویسان دیگر

اگر در یک شرکت برنامه نویسی کار کرده باشید خواهید دید که گاهی مجبور به خطایابی در کدهای دیگر برنامه نویسان خواهید بود
ظاهر شدن خطا در زمان نامناسب

اینترنت

اینترنت در انجام پروژه های این چنینی کمک زیادی به برنامه نویسان میکند. زیرا هنگام روبرو شدن با یک خطا، به سرعت در گوگل به دنبال راه حل های مختلف، برای برطرف کردن خطا میگردند. حال اگر در هنگام برنامه نویسی اینترنت قطع شود؛ سرعت از بین بردن خطا، کند خواهد شد و برنامه نویسان را به عصر حجر خواهد برد.

از بین رفتن داده ها

اگر در یک شرکت برنامه نویسی کار کرده باشید خواهید دید که گاهی مجبور به خطایابی در کدهای دیگر برنامه نویسان خواهید بود. و اگر این موضوع برایتان اتفاق نیفتاده است باید بگوییم که شما فرد خوش شانسی هستید؛ چرا که این مسئله برای برنامه نویسان بسیار وحشتناک است. در واقع درک کدهای برنامه نویسان دیگر آسان نخواهد بود؛ آن هم در شرایطی که هیچ توضیحی درباره ی کد ها در پروژه وجود نداشته باشد.

در برخی موارد خطاهایی در پروژه وجود دارد که در کد هایتان نمیتوانید آن ها را پیدا کنید؛ در واقع این اشکالات مربوط به کتابخانه است که در چنین شرایطی باید به دنبال برطرف کردن اشکالات کتابخانه باشید.

از بین رفتن سناریو و اطلاعات مربوط به پروژه، یکی از معذلاتی است که انجام پروژه را متوقف خواهد کرد. این موضوع مانند ریختن قهوه بر روی سیستمتان خواهد بود و تنها راه رهایی از این مشکل، تهیه ی نسخه ی پشتیبان از داده ها است.

اشکالات ناشناخته
خطاهای موجود در کتابخانه ها

بعد از هفته ها تلاش بر روی پروژه و تست آن، درست زمان ارائه به مشتری، خطایی ظاهر میشود یا مشتری پروژه را تحویل گرفته است و هنگام استفاده از آن، خطاهایی را دریافت کند؛ اینها برای یک برنامه نویس مانند کابوسی است که او را از درون خواهد کشت در نتیجه در این موارد از برنامه نویسان به شدت دوری کنید.

گاهی خطاهایی رخ میدهد که از هیچ منبعی نمیتوانید کمک بگیرید ولی احساس میکنید یک راه حل ساده وجود دارد. زمان زیادی را صرف رفع این مشکل میکنید در حالی که در هیچ سایتی، راهنمایی درباره ی مشکلتان پیدا نمیکنید. در این شرایط بهترین راه حل این است که مدتی از کد ها و پروژه فاصله بگیرید، ذهنتان را آزاد کنید و دوباره تلاش کنید. این مشکل فقط با ذهن خودتان قابل حل خواهد بود.

یکی از بدترین حالات در برنامه نویسی این است که بعد از یک زمان طولانی، خطای ظاهر شده را برطرف کنید و بعد از برطرف شدن آن، چند خطای جدید دیگر مشاهده کنید. در واقع این خطاها، جدید نیستند بلکه مخفی شده اند و به هرحال در طول برنامه نویسی با آنها روبرو خواهید شد.

نقطه ویرگول مشکل ساز

رفع یک خطا و ایجاد خطاهای بیشتر

رفع خطاهای برنامه نویسان دیگر
قرار ندادن نقطه ویرگول در موارد مختلف باعث ایجاد خطاهایی خواهد شد. بر اساس محیط برنامه نویسی که در آن مشغول به کار هستید؛ باید به محل قرار دادن سمیکالن توجه کنید تا از خطاهای خسته کننده در پروژه جلوگیری کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *