ب ام و MIT با ساخت یک ماده جدید به دنبال ایجاد تحول در طراحی داخلی و خارجی هستند – دیجیاتو – طراحی سایت سپید وب

چند روز پیش کمپانی ب ام و و جمعی از محققین لابراتوار MIT اعلام کردند که به ماده ای جدید برای استفاده در زمینه های مختلف دست یافته اند
لازم نیست که اتومبیل های آینده را با شکلی ثابت تولید کرد. در این بین کابین خودروها می توانند انعطاف پذیرتر شده و کاربردهای ماژولی داشته باشند. این پروژه یک مثال کامل از همکاری مثمر ثمر بین دو شرکت است که از نتایج آن در سال های آتی بیشتر و بیشتر خواهیم شنید؛ به خصوص در محصولات ب ام و.

مارتینا استارک (Martina Starke) مدیر بخش Brand Vision و Brand Design ب ام و در این باره گفته:

چند روز پیش کمپانی ب ام و و جمعی از محققین لابراتوار MIT اعلام کردند که به ماده ای جدید برای استفاده در زمینه های مختلف دست یافته اند. به گفته سازندگان، این ماده نخستین ماده چاپ سه بعدی است که در نوع خود قابلیت باد شدن را داشته و قادر است بسته به شرایط تغییر شکل دهد.

محققان MIT به منظور نمایش پتانسیل های این ماده جدید در طراحی و ساخت یک کابین مدرن و آینده نگرانه، اشکال هندسی متنوعی از جمله بالن های قابل چاپ را با آن تولید کرده اند.

bmw-MIT-inflatable-material (4)

ثمره این همکاری نشان می دهد که ماده ای جدید برای آینده اجتناب ناپذیر است.

به اعتقاد خانم استارک با متحول شدن صنعت حمل و نقل در سال های پیش رو، کابین خودروها نیز دستخوش تغییرات زیادی شده و در نهایت اتومبیل هایی با صندلی های جلو و عقب متفاوت از نمونه های کنونی پا به خیابان ها خواهند گذاشت.

bmw-MIT-inflatable-material (4)

کنترل کننده های پنوماتیکی موجود در سیستم توسعه یافته به ساختار چاپ شده اجازه می دهند به شکل های گوناگون تبدیل گشته و از درجه سختی متفاوتی برخوردار باشند.

وی افزوده:

ماده مذکور که نتیجه همکاری دو ساله ب ام و و MIT است به هر اندازه و شکلی قابل ساخت است. اشیا چاپ شده با این ماده بر اساس میزان فشار هوا می توانند به اشکال مختلف در آمده و ساختاری دلخواه به خود بگیرند.

bmw-MIT-inflatable-material (4)

bmw-MIT-inflatable-material (4)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *