تلویزیون‌های QLED سال ۲۰۱۸ سامسونگ به تکنولوژی FreeSync مجهز می‌شوند – دیجیاتو – طراحی سایت سپید وب

شرکت سامسونگ به تازگی اعلام کرده که قرار است به روزرسانی جدیدی برای تلویزیون‌های QLED سال ۲۰۱۸ خود عرضه کرده و پشتیبانی از تکنولوژی FreeSync را برای آنها فراهم آورد
سامسونگ اعلام نموده که با بخش اکس باکس مایکروسافت برای طراحی تلویزیون‌های جدیدش همکاری نموده و سعی کرده با قرار دادن این ویژگی در تلویزیون‌های 4K جدیدش، قابلیت‌های ویژه‌ی اکس باکس وان اکس را بیش از پیش به نمایش بگذارد.

قابلیت جالب دیگر Ambient Mode است که تطبیق تصویر پس زمینه به نمایش درآمده با رنگ و طرح دیوار محل نصب آن را به نحوی انجام می دهد که تلویزیون از دید کاربران نامرئی به نظر خواهد رسید. انتظار می رود این قابلیت در حالتی قابل استفاده باشد که تلویزیون روی دیوار نصب شده باشد. قابلیت یاد شده همچنین می تواند اطلاعاتی از قبیل اخبار، گزارشات ترافیک، وضعیت آب و هوا و … را به کاربر نمایش دهد.

شرکت سامسونگ به تازگی اعلام کرده که قرار است به روزرسانی جدیدی برای تلویزیون‌های QLED سال ۲۰۱۸ خود عرضه کرده و پشتیبانی از تکنولوژی FreeSync را برای آنها فراهم آورد.

سامسونگ در زمان معرفی سری 2018 تلویزیون های QLED خود، اعلام کرده بود که این تلویزیون‌ها از دستیار هوشمند بیکسبی و قابلیت «Ambient Mode» پشتیبانی می کنند. حال به این دو ویژگی، پشتیبانی از FreeSync نیز اضافه شده است.

تماشا کنید: بررسی سوختگی پیکسل در تلویزیون های OLED و QLED توسط دیجیاتو 

این تکنولوژی منحصر به شرکت AMD با هماهنگ کردن نرخ فریم خروجی تصویر با نرخ رفرش تلویزیون سعی می‌کند از وقوع بریدگی در تصویر به نمایش گذاشته جلوگیری کرده و تصویری با کیفیت و روان برای گیم به ارمغان آورد. در مواقعی که این دو نرخ فریم با یکدیگر یکسان نباشند، برش‌هایی در تصویر به نمایش گذاشته شده رخ می‌دهد که تکنولوژی جدید از بوجود آمدن آنها جلوگیری می‌کند.

image

در حال حاضر تلویزیون‌های NU8000، Q6FN، Q7FN و Q9FN از تکنولوژی FreeSync شرکت AMD پشتیبانی کرده و پس از نصب آخرین نسخه‌ی سیستم عامل موجود، می‌توان این حالت را در منوی تنظیمات و بخش بازی یا گیم پیدا کرد.

تلویزیون‌های QLED سال ۲۰۱۸ سامسونگ تولید رنگ های زنده، کنتراست خوب و رنگ مشکی عمیق را نمایش می دهند و به لطف بیکسبی نیز کاربران می توانند بسیاری از کارکردهای تلویزیون را از طریق دستورات صوتی خود، کنترل نمایند. به عنوان مثال می توان با این دستورات کانال ها را عوض کرد یا صدا را تنظیم نمود.

البته در کنار این ویژگی‌ جدید، مشکلاتی نیز وجود دارد. در حال حاضر تکنولوژی FreeSync تنها می‌تواند از رزولوشن 1080p پشتیبانی کند و کمپانی کره‌ای اعلام کرده که ممکن است مشکلات کوچکی نیز در برخی مواقع برای روشنایی این تلویزیون‌ها به وجود بیاید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *