درآمد هفته اول پابجی موبایل یک پنجم فورتنایت روی iOS بوده است – دیجیاتو – طراحی سایت سپید وب

پورت‌های موبایل فورتنایت و پابجی هر دو موفق ظاهر شده‌اند و با وجود اینکه ما پابجی موبایل را بهتر از فورتنایت می‌دانیم اما همچنان حضور آن‌ها در اسمارت‌فون‌‌ها نقطه عطفی برای این پلتفرم به حساب می‌آید

سنسور تاور یکی از دلایل این اختلاف زیاد را ویژگی کراس‌پلتفرم بازی عنوان نموده است. به لطف این قابلیت خریدها و پیشرفت‌ها تنها محدود به پلتفرمی که بازی می‌کنید، نیستند و روی خود اکانت ثبت می‌شوند. یعنی اگر یک لباس را در نسخه موبایل بخرید، از همان لباس در ورژن کامپیوتر و پلی‌ استیشن 4 هم می‌توانید استفاده کنید.

گزارشات منتشر شده از سوی پایگاه تحلیلی سنسور تاور (Sensor Tower) نشان می‌دهند که نسخه iOS پابجی در حالی هفته اول عرضه‌اش را با درآمد 700 هزار دلاری به پایان رساند که فورتنایت موبایل در مدت زمان مشابه و روی همین پلتفرم توانست 3.7 میلیون دلار درآمدزایی کند.

جدا از اینکه پیشنهادات کوتاه مدتی که اپیک‌گیمز برای خرید آیتم‌های مختلف می‌گذارد نیز در موفقیت بالای فورتنایت بی‌‌تاثیر نبوده اند. البته اگرچه از لحاظ درآمدزایی فورتنایت جلو افتاده ولی از دیدگاه تعداد دانلود، پابجی موبایل همچنان می‌تازد؛ بازی در هفته اول عرضه خود 22 میلیون دانلود را فقط از اپ استور ثبت کرد.

پورت‌های موبایل فورتنایت و پابجی هر دو موفق ظاهر شده‌اند و با وجود اینکه ما پابجی موبایل را بهتر از فورتنایت می‌دانیم اما همچنان حضور آن‌ها در اسمارت‌فون‌‌ها نقطه عطفی برای این پلتفرم به حساب می‌آید. حالا با توجه به اطلاعات به دست آمده، به نظر می‌رسد درآمد بهتر فورتنایت تنها محدود به پلتفرم‌های خانگی نیست.

فورتنایت نیز با وجود محدودیت‌هایی که در روزهای نخست عرضه داشت، در همین مدت زمان 3.7 میلیون بار از اپ‌ استور دانلود شد. بد نیست اضافه کنیم هیچکدام از این ارقام و آمارها شامل کشور چین نمی‌شوند. پابچی موبایل طرفداران زیادی در چین دارد و احتمالا سهم زیادی از درآمدهایش مربوط به این منطقه است.

در بخش اپلیکیشن های دیجیاتو بخوانید:

یعنی فورتنایت چیزی حدود پنج‌ برابر پابجی روی iOS و آن هم در هفت روز فروش داشته است. این رقم زمانی عجیب‌تر می‌شود که بدانید فورتنایت در هفته ابتدایی انتشارش در دسترس تمام بازیکن‌ها نبود و استودیوی اپیک گیمز نسخه iOS ساخته‌اش را به صورت محدود منتشر کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *