گوگل چگونه مشکل بریدگی نمایشگر موبایل ها را در اندروید P حل کرده است؟ – دیجیاتو – طراحی سایت سپید وب

بعد از عرضه آیفون 10، نمایشگر بالای صفحه تبدیل به ترند جدید دنیای تلفن های هوشمند شد و امسال کمپانی های زیادی به تقلید از اپل روی آوردند
ساعاتی پیش اولین نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید P انتشار یافت و حالا ایده گوگل برای مشکل حاشیه بالای صفحه نمایشگرهای موبایل مشخص شده است. با توجه به اطلاعات به دست آمده، اندروید P کاملا با این نوع نمایشگرها سازگار بوده و به خاطر تغییرات نوار وضعیت بالای صفحه، کاربران مشکلی را احساس نخواهند کرد.

بعد از عرضه آیفون 10، نمایشگر بالای صفحه تبدیل به ترند جدید دنیای تلفن های هوشمند شد و امسال کمپانی های زیادی به تقلید از اپل روی آوردند. گوگل نیز که چنین اتفاقی را پیش بینی کرده بود تصمیم گرفت تا در نسخه بعدی اندروید خود، به فکر راه چاره ای برای معضل این طراحی جدید بیافتد.

گزارشات نشان می دهند که در پیکسل 2، در نوار وضعیت تنها چهار آیکون قرار دارد و بقیه با سه نقطه نمایش داده می شوند. به نظر می رسد این تغییر یک باگ باشد و در نسخه های بعدی اندروید P، گوگل مشکل را برطرف کند.

حاشیه بالای صفحه

عکس سمت چپ مربوط به اندروید اوریو بوده و تصویر سمت راست اندروید p را نشان می دهد؛ به نور بالای صفحه هر دو نگاه کنید.

در این نسخه از اندروید، ساعت به سمت چپ انتقال یافته و فضای وسط صفحه هم خالی خواهد بود. بنابراین نوتیفیکیشن ها تنها در قسمت راست و چپ نمایشگر به نمایش در می آیند تا حاشیه بالا، جلو دید کاربر را نگیرد. البته نکته عجیب اینجاست این تغییرات به موبایل هایی که حاشیه بالای صفحه ندارند هم راه یافته اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *