مدیرعامل سونی از سمت خود کناره گرفت – دیجیاتو + اپل در سه ماهه اخیر، آیفون های کمتری فروخت اما درآمد بیشتری کسب کرد – دیجیاتو – طراحی سایت سپید وب

تا دو ماه دیگر دوره ۶ ساله کازو هیرای به عنوان مدیرعامل شرکت سونی به پایان می رسد و جای خود را به کنیچیرو یوشیدا، مدیر ارشد امور مالی فعلی سونی می دهد و وی در ابتدای سال مالی آینده رسما مدیرعامل شرکت خواهد شد
یوشیدا و هیرای در بیانیه هایی جداگانه از نقش یکدیگر در پیشرفت سونی و برنامه های خود برای آینده گفتند. طبق گفته یوشیدا، اولین اولویت وی نهایی ساختن نقشه های سازمانی میان رده است.

تا دو ماه دیگر دوره ۶ ساله کازو هیرای به عنوان مدیرعامل شرکت سونی به پایان می رسد و جای خود را به کنیچیرو یوشیدا، مدیر ارشد امور مالی فعلی سونی می دهد و وی در ابتدای سال مالی آینده رسما مدیرعامل شرکت خواهد شد.

هیرای مدت ها پیش یوشیدا را به عنوان مدیر بخش استراتژی های سونی استخدام کرده بودم و این دو در کنار یکدیگر ساختار از هم گسیخته سونی را در سال های ابتدایی مدیریت هیرای درست کردند.

طی این سال ها، سونی قسمت هایی نظیر کسب و کار پی سی و برند VAIO را واگذار کرد و روی نقاط قوت خود مثل پلی استیشن و قطعاتی چون سنسورهای موبایل متمرکز شد.

هیرای نیز اعلام کرده که به عنوان رئیس هیئت مدیره تمام پشتیبانی های لازم را از فعالیت یوشیدا خواهد داشت و تلاش خود را به کار می گیرد تا این تغییرات بزرگ سازمانی به نرمی صورت پذیرد.

یوشیدا پس از تحویل مسند خود، بر صندلی ریاست هیئت مدیره تکیه خواهد زد و هیروکی توتوکی، مدیر ارشد بخش استراتژی ها و مدیر بخش موبایل جای یوشیدا را خواهد گرفت.

——————-

اپل اخیراً گزارش عملکرد خود در سه ماهه نخست سال مالی 2018 را منتشر کرده و خبر از فروش 77

اپل اخیراً گزارش عملکرد خود در سه ماهه نخست سال مالی 2018 را منتشر کرده و خبر از فروش 77.3 میلیون واحدی دیوایس های آیفون در این بازه زمانی داده است. این آمار نشان دهنده رشد منفی 1.24 درصدی فروش، نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته میلادی (با فروش 78.3 میلیونی) بوده و از پیش بینی فروش 80 میلیونی از سوی تحلیلگران کمتر است.

اما با وجود این کاهش فروش، درآمد ناشی از دیوایس های آیفون نسبت به سه ماهه اول سال مالی 2017 افزایش یافته و با رشد قابل توجه 11.69 درصدی، از 54.38 میلیارد دلار به 61.58 میلیارد دلار رسیده است.

اگرچه پیش بینی ها درباره میانگین قیمت فروش دیوایس های آیفون طی سه ماهه اخیر بین 710 الی 755 دلار متغیر بود، این دیوایس های در واقع با میانگین قیمت 796 دلار فروخته شده اند (در قیاس با میانگین 694 دلاری سه ماهه نخست 2017) که توضیحی منطقی برای افزایش درآمد علی رغم کاهش فروش به حساب می آید.

مجموع درآمد حاصل از فروش کمپانی اپل نسبت به سال گذشته، رشدی 13 درصدی داشته و اپل خبر از کسب درآمد 88.3 میلیارد دلاری داده است. مدیرعامل اپل، تیم کوک نیز می گوید «آیفون X فراتر از انتظارات ما ظاهر شده و پر فروش ترین آیفون در تمام هفته های پس از عرضه در ماه نوامبر بوده است» که قطعاً موضوعی تاثیرگذار در دستیابی به این ارقام به حساب می آید. در واقع اپل شاید آیفون های کمتری فروخته باشد، اما در حال فروش گران قیمت ترین آیفون در تاریخ خود است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *