موشک SpaceX ناخواسته روی آب سالم فرود آمد – دیجیاتو + تقدیر آیت الله نوری همدانی از خدمات قالیباف – طراحی سایت سپید وب

عصر روز گذشته، اسپیس ایکس دومین موشک فالکون ۹ امسالش را هم از فلوریدا به سوی آسمان پرتاب کرد ولی این کمپانی تصمیم گرفت که پس از بازگشت آن را در اقیانوس غرق کند
پرتاب روز گذشته از سوی دولت لوکزامبورگ بود و یک ماهواره سنگین در مدار بالایی زمین قرار می دهد. برای چنین ماموریت هایی، اسپیس ایکس معمولا موشک های خود را در یکی از مناطق نامشخص فرود می آورد اما این بار تصمیم بر رها کردن موشک بود. گویا این فالکون ۹ یک نمونه قدیمی بوده و ارزش چندانی برای اسپیس ایکس نداشته.

ماسک در توییت خود اشاره می کند که قرار بوده به وسیله این موشک یک تکنیک فرود خاص را تست کنند و به همین دلیل ارزش آن را نداشته که یک مکان فرود مخصوص را از بین ببرند. به هر حال واضح است که نه ماسک و نه هیچ کس دیگر در اسپیس ایکس انتظار فرود سالم موشک را نداشته اند که چنین ریسکی را نپذیرفته اند.

ایلان ماسک پس از این اتفاق در توییتی نوشت که آن ها قصد نداشتند که موشک را سالم بازگردانند اما حالا که این اتفاق افتاده به سراغ موشکشان می روند و آن را به ساحل می آورند.

در هر صورت، هیچ جایگاهی نبود که فالکون ۹ روی آن بنشیند و در نتیجه این موشک به آرامی روی اقیانوس فرود آمد ولی بدون سطحی مسطح، محکوم به غوطه ور شدن روی آب بود.

عصر روز گذشته، اسپیس ایکس دومین موشک فالکون ۹ امسالش را هم از فلوریدا به سوی آسمان پرتاب کرد ولی این کمپانی تصمیم گرفت که پس از بازگشت آن را در اقیانوس غرق کند. اما در اتفاقی عجیب، فالکون ۹ پس از بازگشت به مدار زمین کاملا سالم روی آب فرود آمد و حالا در اقیانوس اطلس غوطه ور شده.

——————-
خبرگزاری فارس: یکی از مراجع عظام تقلید در دیدار شهردار سابق تهران گفت: پست و جایگاه مهم نیست بلکه ارائه خدمات مهم است باید در نظر داشته باشید خدمت به نظام، انقلاب و اسلام ارزش فراوانی دارد، پرونده شما خوب بوده و به شما در این زمینه تبریک می‌گوییم که سبب سعادت و پیشرفت شدید
این مرجع تقلید عنوان کرد: انسان باید به بررسی بپردازد که چه اندازه در این آزمون موفق بوده است. خداوند پیشامدهایی به وجود می‌آورد تا مشخص شود انسان‌ها چه اندازه اخلاص دارند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند عمل، اخلاق، ایمان، اعتقاد و باورهای درونی در طول زندگی را در نظر دارد و نسبت به باورها، اخلاق و اعتقاد انسان آگاه است.

 آیت‌ الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار محمدباقر قالیباف اظهار کرد: در این دنیا همه افراد آزمایش می‌شوند تا مشخص شود هر فردی از نظر عملکرد در چه جایگاهی قرار دارد.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب گفت: با انقلاب جریانی به وجود آمد که اشخاص بهتر شناخته شوند؛ شما موفق از آزمون خارج شدید. پست و جایگاه مهم نیست بلکه ارائه خدمات مهم است. باید در نظر داشته باشید خدمت به نظام، انقلاب و اسلام ارزش فراوانی دارد و پرونده شما خوب بوده و به شما در این زمینه تبریک می‌گوییم که سبب سعادت و پیشرفت شدید.

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع عظام تقلید در دیدار شهردار سابق تهران گفت: پست و جایگاه مهم نیست بلکه ارائه خدمات مهم است باید در نظر داشته باشید خدمت به نظام، انقلاب و اسلام ارزش فراوانی دارد، پرونده شما خوب بوده و به شما در این زمینه تبریک می‌گوییم که سبب سعادت و پیشرفت شدید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *