خداحافظی زود هنگام با ب ام و M3؛ توقف تولید به دلیل مسائل زیست محیطی – دیجیاتو – طراحی سایت سپید وب

شرکت بی ام و تولید آخرین نسل از مدل محبوب خود یعنی M3 که با کد F80 خوانده می شود را در ماه آگوست جاری  متوقف خواهد کرد

این فیلتر مقدار خروجی اگزوز را پایین تر از حد مجاز مورد نیاز WLTP خواهد آورد. اما طبق گفته های بی ام و، عملکرد آن را کاهش نخواهد داد.

گرچه این مورد برای نسخه کوپه سری 3 که حالا با نام سری 4 عرضه می شود اتفاق نخواهد افتاد و بی ام و همچنان به عرضه سری 4 در سال جاری میلادی ادامه خواهد داد و تنها چند ماه برای هومولگیشن سازی فروش بی ام و M4 را متوقف خواهد کرد تا فیلتر تایید شده بر روی آن قرار بگیرد.

مهم ترین دلیلی که بی ام و تصمیم گرفته است M4 را زودتر از موعود بازنشسته نکند محبوبیت بیشتر آن به نسبت مدل 4 درب یعنی M3 است. در سال 2017 بی ام و بیش از 2400 M4 کوپه و کانورتیبل فروخته است و در همین مدت تنها 1100 M3 فروخته است.

نسل بعدی بی ام و M3 در سال 2020 پس از عرضه نسل جدید سری 3 عرضه خواهد شد. به احتمال بسیار زیاد شاهد افزایش قدرت در این مدل جدید باشیم. در حال حاضر توان تولیدی قوی ترین مدل M3 به 435 اسب بخار در مدل Competition Pack می رسد و احتملا نسل بعدی حداقل 456 اسب بخار قدرت خواهد داشت.

طبق صحبت های سخنگوی این شرکت، موتور 6 سیلندر توربوشارژ شده 425 اسب بخاری نیاز به یک فیلتر جدید دارد تا بتواند قوانین سخت گیرانه WLTP را پاس کند.

این مسئله نیاز به هومولگیشن سازی جدید خواهد داشت و به همین دلیل بی ام و تصمیم گرفته است تا در ماه اکتبر از نسل جدید بی ام و سری 3 رونمایی کند و نسل فعلی سری 3 را بازنشسته خواهد کرد. به همین دلیل نسل فعلی سری 3 کمتر از آن زمانی که پیش بینی شده بود بر روی خط تولید قرار خواهد گرفت.

شرکت بی ام و تولید آخرین نسل از مدل محبوب خود یعنی M3 که با کد F80 خوانده می شود را در ماه آگوست جاری  متوقف خواهد کرد. در واقع به دلیل وضع قوانین زیست محیطی بسیار سخت گیرانه در اروپا بی ام و چاره ای جز این ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *