احضار ماریسا میر به کنگره آمریکا برای ادای توضیحات در خصوص هک گسترده یاهو – دیجیاتو – طراحی سایت سپید وب

همان طور که قبلاً در دیجیاتو خواندید، در سال 2013 میلادی رخنه های امنیتی یاهو باعث شد اطلاعات بیش از 3 میلیارد کاربر این کمپانی توسط هکرها به سرقت برود

گفتنی است عدم حضور داوطلبانه میر در وهله اول، باعث شده برخی از نمایندگان و تحلیلگران نسبت به مسئولیت پذیری وی درباره رخنه امنیتی یاهو دچار تردید شوند که این موضوع احتمالاً در قضاوت کنگره مؤثر خواهد بود.

اما گویا خانم میر 41 ساله هر بار به بهانه های مختلفی از حضور در کنگره و پاسخگویی به سؤالات سر باز زده که این امر در نهایت باعث شد نمایندگان در یک اقدام حقوقی، با ارسال احضاریه مدیر عامل سابق یاهو را مجبور به پاسخگویی کنند. نکته مهم اینکه در صورت بی توجهی میر به احضاریه، دادگاه می تواند او را به پرداخت جریمه 1000 دلاری و حبس تا یک سال در زندان فدرال محکوم کند.

1000 دلار و یک سال حبس، جریمه بی توجهی به احضاریه خواهد بود

همان طور که قبلاً در دیجیاتو خواندید، در سال 2013 میلادی رخنه های امنیتی یاهو باعث شد اطلاعات بیش از 3 میلیارد کاربر این کمپانی توسط هکرها به سرقت برود.

لازم به ذکر است که پس از ابلاغ احضاریه، نماینده ماریسا میر از کنگره خواسته بود با صرف نظر از اقدام قانونی، به خانم میر اجازه دهد داوطلبانه پاسخگوی سؤالات باشد، که این درخواست از سوی نمایندگان رد شده و احضاریه مورد بحث همچنان اعتبار دارد.

اتفاق مذکور باعث شد کنگره آمریکا کمیته ویژه ای را برای بررسی علل ماجرا و یافتن مقصر اصلی تشکیل دهد، و در تحقیقات خود از «ماریسا میر» مدیر عامل وقت یاهو بخواهد داوطلبانه برای پاسخگویی به برخی سؤالات در کنگره حاضر شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *