آیا اپل می تواند فقدان دکمه هوم آیفون را برایمان عادی سازد؟ – دیجیاتو – طراحی سایت سپید وب

دکمه هوم آیفون که در قسمت پایینی آن قرار دارد قدمتی به اندازه خود آیفون دارد و همیشه هم نقشی مرکزی در کنترل دستگاه داشته است

دکمه هوم آیفون که در قسمت پایینی آن قرار دارد قدمتی به اندازه خود آیفون دارد و همیشه هم نقشی مرکزی در کنترل بلیط کیش دستگاه داشته است. روی تلفن های فعلی، این دکمه برای روشن کردن نمایشگر، باز کردن قفل دستگاه، حرکت میان اپلیکیشن ها، انجام پرداخت ها، صحبت کردن با سیری و بازگشت به صفحه اصلی موبایل کاربرد دارد. حتی زمانی که شما نمی دانید چه کار می خواهید بکنید باز هم یک بار دکمه هوم را فشار می دهید.

با توجه تور بالی به آنچه که تاکنون شنیده ایم، اپل موفق نشده که سنسور اثر انگشت را به زیر نمایشگر انتقال دهد و مجبور است آن را به پشت موبایل ببرد. یک سری دیگر از شایعات هم گفته اند که احتمالا در این آیفون جدید خبری از تاچ آیدی نیست و همه چیز به عهده لیزرها و سنسورهای تشخیص چهره است که در کنار دوربین جلویی دستگاه یک مجموعه پیشرفته را شکل داده اند.

اما آیا کسانی که سال ها است از آیفون استفاده می کنند، می تور ارزان ایتالیا توانند به همه این تغییرات عادت کنند؟ شاید برای بسیاری ساده باشد. برای خیلی دیگر نیز احتمالا اینطور خواهد شد که ناخودآگاه جای خالی دکمه هوم روی نمایشگر را می فشارند و وقتی نتیجه ای نمی بینند یادشان می افتد که اوه، دکمه هومی وجود ندارد.

منبعی مطلع و مطمئن اطلاع داده که اپل ماه ها تلاش کرد تا سنسورهای مخصوص دکمه هوم را زیر نمایشگر OLED تلفن جدیدش قرار دهد اما هیچ راه حل مطمئنی برای آن تور مسکو نوروز 97 پیدا نکرد. حتی تلاش کرده تا آن را در قسمت پشتی موبایل قرار دهد اما اگر اطلاعات گورمان صحیح باشد، هیچ یکی از این دو اتفاق نیافتاده است.

سامسونگ هم در گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس دکمه هوم را حذف و همانند اپل تلاش کرد تا دکمه را به زیر نمایشگر انتقال دهد اما موفق نشد و در نهایت آن را پشت تلفن و کنار دوربین برد، جایگاهی که باعث بازخوردهای منفی بسیاری شد. نه تنها دسترسی به آن برای همه کاربران با تور لحظه آخری ابعاد دست متفاوت ساده نیست، بلکه باعث کدر شدن شیشه لنز دوربین نیز می شود. امیدواریم که اپل راه حل هوشمندانه تری را به کار گیرد.

در هر صورت، حذف کردن دکمه هوم از قسمت جلویی موبایل، تجربه کاربری ما را نسبت به گذشته کاملا تغییر می دهد. سنسور اثر انگشت نه فقط به منظور حفاظت اطلاعات، بلکه برای پرداخت تور تبریز ارزان های موبایلی Apple Pay در اپلیکیشن هایی نظیر اوبر نیز کاربرد دارد.

اپل شب گذشته اعلام کرد که آیفون های جدیدش را چند روز دیگر در تاریخ ۲۱ سپتامبر در خانه جدیدش رونمایی خواهد کرد. در کنار آن احتمالا شاهد رونمایی اپل واچ، اپل تی وی جدید و دیگر دستاوردهای اپل طی چند ماه گذشته نیز هستیم.

چالش تور اصفهان های طراحی گاهی اوقات تبدیل به فرصت می شوند. پس از مدت کوتاهی که دلمان برای دکمه هوم تنگ خواهد شد، احتمالا از قابلیت های جدیدی که حذف آن به ارمغان آورده شگفت زده شویم و از آن ها استقبال کنیم. و امیدواریم که راه حل امنیتی جدید اپل (تشخیص چهره به جای اثر انگشت) به اندازه شیوه قبلی امن، مطمئن و با کاربری آسان باشد.

یکی دیگر از عواقب نمایشگر لبه به لبه، وجود قسمتی باریک برای قرار دادن دوربین اپل سنتر جلو و سنسورهای کنار آن است. بلومبرگ می گوید که اپل به منظور برطرف کردن این مشکل هم یک طراحی خاص برای رابط کاربری در نظر گرفته تا اطلاعاتی مثل آنتن دهی، سیگنال وای فای، زمان، درصد شارژ باتری و… به خوبی نمایش داده شود.

مثل جک هدفون که سال پیش حذف شد، دکمه هوم هم گویا قرار است به زودی برچیده شود و موبایلی که اپل تا چند روز دیگر معرفی می کند فاقد این دکمه خواهد بود.

به گزارش تور یزد لحظه آخری مارک گورمان از بلومبرگ، اپل قرار است روی آیفون گران قیمت و جدید خود (که احتمالا آیفون ۷ ادیشن نام دارد) به جای دکمه هوم، از یک نوار نرم افزاری جدید استفاده کند.

اپل اهمیت بالای دکمه هوم را در برابر انگیزه ای خاص پایمال کرده. انگیزه پوشاندن تمام نمای جلویی آیفون جدید با نمایشگر OLED، تا بتواند نمایشگری به اندازه نمایشگر آیفون تور اصفهان لحظه آخری ۷ را روی بدنه ای کوچکتر از آیفون ۷ جای دهد.

این نوار نرم افزاری می تواند بسیاری از قابلیت های پیشین دکمه فیزیکی هوم را اجرا و یک سری قابلیت دیگر هم به آن ها اضافه کند. احتمالا کاربران برای باز شدن قفل موبایل باید انگشت خود را روی این نوار بکشند. ممکن است از چند حرکت دیگر برای جا به جایی میان تور سریلانکا نوروز 97 اپلیکیشن ها استفاده کنند و… اما یکی از اصلی ترین قابلیت های دکمه فیزیکی هوم احتمالا به هیچ وجه از طریق این نوار اجرایی نیست: اثر انگشت برای امنیت دستگاه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *