گوگل با پرداخت ۳ میلیارد دلار همچنان به عنوان موتور جستجوی پیشفرض روی iOS باقی می ماند – دیجیاتو + کی‌روش: بازیکنانی با روحیه بین المللی می‌خواهم – طراحی سایت سپید وب

گوگل و اپل در دنیای تکنولوژی رقبای سرسختی هستند اما در عین حال، با یکدیگر شراکت نیز می کنند
به هر حال تا به اینجای کار هر دو کمپانی از همکاری در زمینه موتور جست و جوی پیشفرض راضی بوده، و گوگل با کسب درآمد از نمایش تبلیغات برای کاربران iOS، سهم اپل را به صورت پول نقد پرداخت می کند.

امسال 5 درصد از سود عملیاتی اپل مستقیماً توسط گوگل پرداخت شده است

بر اساس گزارش مؤسسه برنشتاین، گوگل در سال جاری مبلغ 3 میلیارد دلار وجه نقد را به کمپانی اپل پرداخت کرده تا همچنان موتور جست و جوی شماره یک دستگاه های مجهز به iOS باشد. این مبلغ در واقع 5 درصد از کل سود عملیاتی اپل بوده و موجب رشد 25 درصدی آن در 2 سال اخیر شده است.

جالب است بدانید که مبلغ قرارداد سه سال پیش در حدود 1 میلیارد دلار بود و می توان گفت تمام پول پرداختی توسط گوگل طی این قراردادها، برای اپل سود خالص خواهند بود.

گوگل و اپل در دنیای تکنولوژی رقبای سرسختی هستند اما در عین حال، با یکدیگر شراکت نیز می کنند. طبق اخباری که اخیراً منتشر شده، گوگل در سال های اخیر برای حفظ جایگاه خود به عنوان موتور جست و جوی پیش فرض محصولات اپل، میلیاردها دلار به شرکت ساکن کوپرتینو پرداخته است.

البته مسئله مورد بحث کاملاً هم به ضرر گوگل نیست چرا که یکی از منابع اصلی درآمد این کمپانی تبلیغات بوده، و با توجه به آمارهای موجود 50 درصد از درآمد مذکور توسط دستگاه های مجهز به iOS تأمین می شود.

——————-
ورزش سه: کارلوس کی روش که در پایان مرخصی خود روز گذشته به تهران بازگشته بود، امروز با حضور در دفتر سرپرست دبیرکل در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی گفت: همه چیز به صورت نرم و خوب رو به جلو می رود
وی درباره اضافه شدن لژیونرها تاکید کرد: برای من منطقی به نظر نمی آید که بازیکنان لژیونر را به ایران بیاورم. آنها مستقیما به کره می آیند. احتمالا 23 یا 24 بازیکن دعوت خواهند شد.
سرمربی تیم ملی درباره بازی های دوستانه وهمچنین مذاکره با لهستان گفت: روی دو تا گزینه کار می کنیم. بازی با روسیه قطعی شده است. روی گزینه دوم هم کار می کنیم. برای نوامبر و مارچ سال آینده برنامه هایی داریم و مذاکراتی انجام داده ایم. من هیچ مذاکره ای با لهستان نداشتم و خبر ندارم.

وی در ادامه درباره بازی با کره جنوبی گفت: سعی می کنیم عملکرد کره را به صورت ریز بررسی کنیم. آنها مربی خود را عوض کرده اند و نگرش متفاوتی را پیاده خواهند کرد. بسیار مثبت و جدی هستیم و خود را برای دیدار با آنها آماده می کنیم. مطمئنا می خواهیم بهترین نتیجه لازم را همراه با بهترین عملکرد داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی درباره دعوت از بازیکنان جدید ادامه داد: همیشه این امکان وجود دارد. باید این را در نظر بگیریم شاکله اصلی تیم ما تمرینات زیادی را در کنار هم داشته اند. باید تصمیماتی بگیریم که تداوم داشته باشد و از بازیکنانی استفاده کنیم که تجربه بین المللی بیشتری داشته باشند.

ورزش سه: کارلوس کی روش که در پایان مرخصی خود روز گذشته به تهران بازگشته بود، امروز با حضور در دفتر سرپرست دبیرکل در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی گفت: همه چیز به صورت نرم و خوب رو به جلو می رود. کار بازیکنان را از نزدیک مشاهده می کنیم تا بهترین تصمیم را بگیریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *