فیسبوک مسنجر حالا در ارائه پیشنهادات اسپاتیفای هوشمندانه تر عمل می کند – دیجیاتو – طراحی سایت سپید وب

دستیار هوشمند فیسبوک مسنجر موسوم به M از این پس می تواند در حین مکالمه با دوستان و زمانی که بحث را به موسیقی می کشانید، پیشنهاداتی را از سرویس اسپاتیفای به محیط این پیام رسان بیاورد
همچنین در ماه ژوئن هم امکان ساخت و گسترش پلی لیست های گروهی اسپاتیفای از طریق فیسبوک مسنجر در اختیار کاربران این پیام رسان قرار گرفت. اما حالا و در آخرین نسخه فیسبوک مسنجر شاهد گسترش و پیشرفته تر شدن امکان تعامل با اسپاتیفای هستیم که مطمئنا کاربران از آن استقبال خواهند کرد.

اگر روی آیکن اسپاتیفای اشاره کنید، مرورگر درون برنامه ای فیسبوک مسنجر فعال شده و محتوای اسپاتیفای را به نمایش در می آورد. اگر دستور جستجوی موسیقی را وارد کرده باشید، در صفحه وب باز شده می توانید آخرین آهنگ هایی که در اسپاتیفای گوش داده اید، تمامی پلی لیست ها و پیشنهادی برای ساخت یک پلی لیست گروهی را مشاهده نمایید.

دستیار هوشمند فیسبوک مسنجر موسوم به M از این پس می تواند در حین مکالمه با دوستان و زمانی که بحث را به موسیقی می کشانید، پیشنهاداتی را از سرویس اسپاتیفای به محیط این پیام رسان بیاورد.

برای استفاده و فعال کردن این قابلیت به کلیدواژه های خاصی احتیاج دارید. به عنوان مثال باید عبارت play some music یا listen to music را در مسنجر تایپ کنید تا دستیار M گزینه Find Music از طریق اسپاتیفای را به شما ارائه کند.

شایان ذکر است که تعامل اسپاتیفای با فیسبوک مسنجر از ماه مارس سال جاری آغاز شد. در ابتدا این تعامل به امکان انتخاب آهنگ ها و پلی لیست ها از اسپاتیفای و اشتراک گذاری آن ها با دیگران محدود بود.

بعد از وارد کردن عبارات بالا اگر نام خواننده خاصی را بنویسید، دستیار M از طرفین مکالمه می پرسد که آیا تمایل دارند که اثری از آن خواننده را در اسپاتیفای بشنوند؟ نکته خوب اینجاست که برای ظاهر شدن پیشنهادات اسپاتیفای همیشه نیازی به اشاره مستقیم به کلماتی مثل music یا listen نیست.

اما اگر در صفحه مکالمه فقط به عنوان گروه یا خواننده اشاره کرده باشید، در صفحه وب باز شده محبوب ترین آثار آن خواننده یا گروه را مشاهده خواهید کرد که آلبوم ها و پلی لیست های مربوط به آن هم در کنارش قرار گرفته اند.

همان طور که در اسکرین شات پایین مشاهده می کنید، فقط با مطرح شدن نام یک گروه موسیقی دستیار M این موضوع را به طور هوشمندانه تشخیص داده و پیشنهاد گوش دادن به آثار آن گروه در اسپاتیفای را مطرح کرده است:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *