اپلیکیشن های ارسال بسته و پیک موتوری باید از شرکت پست مجوز بگیرند – دیجیاتو + حل مشکل طاسی با سلول های بنیادی – طراحی سایت سپید وب

مدیر عامل شرکت ملی پست در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد طبق مقررات، فعالان پستی در بخش خصوصی باید ظرف یک سال یا با یکی از اپراتورهای جدید پستی کار کنند یا به صورت مستقیم از شرکت پست مجوز بگیرند

به گفته آقای مهری، ایران در آخرین ارزیابی اتحادیه جهانی پست در بین 170 کشور، در رتبه 50 قرار دارد که رتبه مناسبی محسوب می شود.

البته طبق اظهارات مهری به دلیل محدودیت های ویژه تهران، هنوز مجوز پرواز این پهپادها در پایتخت صادر نشده است.

مدیر عامل شرکت ملی پست با اشاره به توافق این شرکت و اتحادیه پست جهانی، اعلام کرد با پیاده سازی نرم افزار IFS ارتباط پست ایران با 170 کشور برقرار خواهد شد و محدودیت های صدور کارت های اعتباری بین المللی هم رفع می گردد..

مدیر عامل شرکت ملی پست در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد طبق مقررات، فعالان پستی در بخش خصوصی باید ظرف یک سال یا با یکی از اپراتورهای جدید پستی کار کنند یا به صورت مستقیم از شرکت پست مجوز بگیرند.

حسین مهری افزود از آنجا که هنوز اپراتورهای جدید پستی وارد عرصه نشده اند، بنابراین مقررات فوق هم فعلاً اجرا نخواهند شد، اما در نهایت، فعالان بخش خصوصی و شرکت های اینترنتی ارسال بسته و پیک های موتوری هم باید زیر چتر اپراتورهای دارای مجوز قرار گیرند.

وی در ارتباط با استفاده از پهپاد برای جابجایی کالا گفت تفاهم نامه پژوهشگاه فضایی با شرکت ملی پست، پنج بند دارد که یکی از آنها ساخت پهپاد پستی است. پهپادی که توسط این پژوهشگاه ساخته شده، می تواند کالاهایی با وزن حداکثر 5 کیلوگرم را جابجا کند.

——————-

خبرگزاری مهر: در سال های اخیر استفاده از سلول های بنیادی برای کمک به رشد استخوان های جمجمه و تولید بافت های جدید برای قلب متداول شده و حالا از آنها برای رشد مو بر روی سر افراد طاس استفاده می شود
بررسی های مذکور بر روی موش های که مشکل کم مویی داشته اند به نتیجه ای مثبت منجر شده و قرار است تحقیقات تکمیلی در این زمینه بر روی انسان هم به عمل آیند.

دانشمندان معتقدند با دستکاری و اصلاح این فرایند شیمیایی که در گلوکز رخ می دهد می توان بر روی رفتار فولیکول های مرده و غیرفعال تاثیر گذاشت و آنها را برای رویش مجدد مو بر سر تحریک کرد.

خبرگزاری مهر: در سال های اخیر استفاده از سلول های بنیادی برای کمک به رشد استخوان های جمجمه و تولید بافت های جدید برای قلب متداول شده و حالا از آنها برای رشد مو بر روی سر افراد طاس استفاده می شود.

 حل مشکل طاسی با سلول های بنیادی

به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه یو سی ال ای می گویند راهی برای فعال کردن سلول های بنیادی موجود در فولیکول های موهای ریخته شده یافته اند که باعث می شود رشد این موها مجددا آغاز شود.
بر اساس این بررسی جدید، فرایند متابولیک سلول های بنیادی موهای ریخته شده با دیگر سلول های پوست بدن انسان متفاوت است و این سلول ها گلوکز را به مولکولی به نام پیروات تبدیل می کنند. اما حاصل این فرایند قادر به پیمودن دو مسیر متفاوت است. تولید انرژی یا تبدل یه محصول متابولیک دیگری به نام لاکتات که موجب احساس سوزش در عضلات در طول ورزش می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *